Nazaj na arhiv
razstava
Razstava otroških likovnih del. Natečaj za otroška likovna in literarna dela
23. 10. 2001 - 05. 11. 2001
Galerija Slovenj Gradec


Teme: Eno srce, en svet; Za boljši svet – na pragu 3. tisočletja; Migracije – resničnost sodobnega sveta.

Na razpis se je odzvalo 44 osnovnih šol iz Slovenije in 15 osnovnih šol z Japonske.

Strokovna žirija v sestavi: arhitekt Edi Koraca, slikar in grafik Franček Berhtold in soc. kulture Katarina Hergold je izmed prispelih izbrala 467 risbic, na razstavi pa se predstavlja okrog 560 otrok (nekatere risbe so namreč plod skupinskega dela več otrok).

Otvoritev razstave in slovesna razglasitev nagrajencev je bila v torek, 23. oktobra 2001 ob 11. uri v prostorih Galerije likovnih umetnosti Slovenj Gradec.

Na nižji stopnji nagrade prejmejo:

Karin Mužerlin, 6 let, OŠ Franca Rozmana Staneta Maribor, mentorica: Zvezdana Ritonja

Lara Rekar, 2. razred, OŠ 16. decembra Mojstrana, mentorica: Marta Mertelj

Andrej Hrovat, 4. razred, OŠ 16. decembra Mojstrana, mentorica: Marta Mertelj

Lara Mencinger, 7 let, Splošna bolnišnica Slovenj Gradec, Otroški oddelek, Oddelek VVZ Slovenj Gradec, mentorica: Bernarda Merkač

Dominika Rogina in Sara Klančnik, 4,5 let, Eno srce en svet; Prijatelji, Vrtec Podgorje, mentorici: Irena Pijovnik in Tina Klemenc

Aiko Kawachi, 7 let, Želim se peljati z raketo, Osnovna šola Arai, Japonska

Na višji stopnji nagrade prejmejo:

Jana Govedič, 8. razred, Potrudimo se, da bo življenje invalidov lepše, OŠ Janka Padežnika Maribor, mentorica: Nada Zidarič

Rok Kaloh, 5. razred, Svetloba, OŠ Pesnica, mentorica: Jelka Kos – Novak

Andrej Plimon, 6. razred, Muca, III. OŠ Slovenj Gradec, mentor: Luka Popič

Dejan Hajdukovič, 6. razred, Gorsko reševanje, OŠ Karla Destovnika Kajuha Šoštanj, mentorica: Alenka Venišnik

Silvo Mlinšek, 5. razred, Begunci, I. OŠ Slovenj Gradec, mentor: Milan Unkovič

Toshiki Fujii, 12 let, Ribolov, Osnovna šola Yoshiki, Japonska

SEZNAM OTROK, KI SO SODELOVALI NA NATEČAJU ZA OTROŠKO RISBO

Osnovna šola Narodnega heroja Hrastnik

Mentor: Vid Herič

Namira Husič, 6. razred, Igra v gozdu

Anja Muhvič, 6. razred, Rože

Manja Sedeljšak, 6. razred, Igra

Šeila Pijadžer, 6. razred, Otroci se hočejo igrati

Osnovna šola Maksa Durjave Maribor

Mentorica: Alenka Gerdovič

Luka Lavorinc, 7 let, Peljemo se z avtobusom

Danaja Pec, 7 let, Peljemo se z avtobusom

Domen Fekonja, 3. razred, Invalid

Matej Miklavčič, 3. razred, Na sprehodu

Tjaša Camlek, 3. razred, Invalid

Urška Stanec, 3. razred, Invalid

Osnovna šola Hrvatini, podružnična šola Ankaran

Mentorica: Anita Saksida

Enej Jamšek, 8 let, Migracije

Lia Lampe, 8 let, Eno srce en svet

Uroš Perič, 8 let, Na metli poleti v sončen dan

Nina Štimac, 7 let, Eno srce en svet

Sara Auber, 7 let, Migracije

Tanja Jurgec, 8 let, Eno srce en svet

Osnovna šola Franca Rozmana Staneta Maribor

Mentorica: Danica Jehart

Nino Biondić, 9 let, Stroj za čiščenje umazane vode in zraka

Vinko Slade, 9 let, Želim, da bi vsi otroci videli Gardaland

Doroteja Zelnik, 9 let, Želim, da bi bilo morje vedno čisto

Osnovna šola Kapla na Kozjaku

Mentor: Zora Držečnik

Miljana Črešnik, 7 razred

Osnovna šola Borisa Kidriča Maribor

Mentor: Zdena Grafenauer

Brin Rebolj, 10 let

Urška Gojič, 13 let, Moja prijateljica

Julija Brešnjak, 13 let

Alen Cvišič, 11 let, Moj prijatelj

Čamili Čamil, 10 let

Iris Ladinek, 10 let

Danijel Zemljič, 11 let, Igramo se

Mentorica: Metka Čepe

Nina Milošević, 9 let

Ana Dobrajc, 10 let

Nina Milošević, 9 let

Marko Mišković, 10 let

Mateja Lokar, 9 let

Skupinsko delo 3. b razreda: Marko Mišković, Katarina Soršak, Maja Herynek, Aleksandra Bavdaž

Skupinsko delo 3. b razreda: Mateja Lokar, Nina Milošević, Ana-Mari Timovski, Lucija Čendou

Suzana Sančanin, 9 let

Maja Herynek, 10 let in Aleksandra Bavdaž, 9 let

Osnovna šola Šmartno pri Slovenj Gradcu

Mentorica: Anica Črep

Kristina Dobnik, 4. razred, Za boljši svet

Leja Pelc in Matevž Štern, 4. razred, Eno srce en svet

Mentorica: Mira Strmčnik

Skupinsko delo 3. b razreda: Jaka Šotl, Aleš Rudl in Rok Smrtnik, En svet eno srce

Skupinsko delo 3. b razreda: Žan Čas, Martin Gams, Klemen Liber in Klemen Krajnc, Golobi miru

Skupinsko delo 3. b razreda: Tanja Vinarnik, Eva Kac, Tanja Hartman, Maja Ramšak, Ohranjamo naš planet zelen

Mentor: Matjaž Pelc

Skupinsko delo učencev: Ana Priteržnik, Anika Stergar, Lavra Kranjc, Barbara Borovnik, 8 let, Vsi smo srečni

Mentorica Petra Naveršnik:

Skupinsko delo učencev 3. a razreda

Mentor Vasja Hribernik:

Tjaša Pečoler, 5. razred, Moj kuža

Tita Šabič, 5. razred, Doma

Jan Mak Bevcl, 5. razred, Jaz in Bistra

Tanja Pelc, 13 let, Robot

Saša Jambrovič, 13 let, Robot

Blaška Čas, 13 let, Robot

Mitja Založnik, 5. r., Avtoportret

Osnovna šola Mislinja

Mentorica: Katja Jurgec Bricman

Skupinsko delo učencev 6. razreda: Tomaž Timošek, Jernej Založnik, Andraž Sešel, Jože Rošer, Mir za vse?

Skupinsko delo učencev 5. razreda: Mitja Pantner, Janko Rednak in Matic Germavc, Mir?

Skupinsko delo učenk: Lea Kotnik Jeromelj, Tjaša Rutnik, Urška Tisnikar Pungrtnik, Simona Rošer in Anamarija Černjak, 11 let, Mir?

Skupinsko delo učencev 6. razreda: Peter Verdnik, Dani Glušič in Rok Jehart, Mir za vse

Skupinsko delo učencev 5. razreda: Jure Gregorn, Jan Pavšek, Daniel Gorenc, David Britovšek, Dejan Temnikar, Tomaž Štinek in Gašper Sila, Mir?

Prva osnovna šola Slovenj Gradec, podružnica Sele – Vrhe

Mentorica: Sonja Matves

Marko Založnik, 7 let

Eva Praunseis, 7 let

Boštjan Hartman, 6 let

Mentorica: Hedvika Vranjek

Skupinsko delo učenk: Anja Praunseis, 6 let, Lea Knez, 7 let, Katja Berdnik, 8 let, Monika Grešovnik, 10 let

Vrtec pri osnovni šoli Deskle

Mentorici: Katja Makarovič in Metoda Tomažič

Skupinsko delo otrok: Mirko Boltar, Blaž Cencič, Nika Abraht, Hana Gabrijelčič, Teo Otrin Frančeškin, Teja Kodelja, Nika Kamenšček, Melita Lukšič, Gašper Madon, Urška Kralj, Žiga Štendler, Nejc Želinšek, Laša Hodžič – Ždralič, 5–6 let

Skupinsko delo otrok, 5–6 let

Mentorici: Davorina Šuligoj in Metoda Tomažič

Skupinsko delo otrok: Brigita Valentinčič, Tjaša Zebec, Miha Čendak in Rok Tinta, 4 leta

Osnovna šola 16. decembra Mojstrana

Mentorica: Marta Mertel

Miha Žansky, 4. razred

Neža Rabič, 4. razred

Petra Pader, 4. razred

Maja Lotrič, 4. razred

Ana Sajovic, 4. razred

Katja Pavlovič, 8. razred

Miha Mertelj, 5. razred

Osnovna šola Pesnica

Mentorica: Jelka Kos Novak

Jasmina Cehtl, 5. razred, Zračni tokovi

Andrej Babenko, 5. razred, Svet v malem

Rok Dajčman, 5. razred, Zemlja

Rok Dajčman, 5. razred, Zrna prihodnosti

Alen Hosnjak, 5. razred, Kokoška

Borut Polanec, 6. razred, Zvezdoslovje

Jani Tišler, 6. razred, Okrasek

Jan Konečnik, 8. razred, Tihožitje

Darjan Želj, 5. razred, Polet v neznano

Nastja Portir, 6. razred, Nogometni vrvež

Samanta Marko, 12 let, Moj najboljši prijatelj

Benjamin Ferš, 5. razred, Grozni moder oblak

Sabina Kocbek, 6. razred, Zeleno modre melodije

Natalija Djokovič, 8. razred, Ubogi jaz

Daniela Vogrin, 5. razred, Moja ljubezen

Tadej Dvoršak, 6. razred, Moj najboljši prijatelj z rdečimi očmi

Karin Buman, Mlačnost

Rosanda Kesak, 5. razred, Ljubezen

Rosana Predan, 5. razred, Potres

Daijan Želj, 5. razred, Vesolje

Maša Verčkovnik, 5. razred, Pogled skozi skrivnostni obraz

Osnovna šola Rodica

Mentor: Breda Podbevšek

Nina Savič, 11 let, Za lepši jutri

Tina Hafner, 10 let, Eno sonce za vse

Anja Škabar, 9 let, Prijateljstvo

Katarina Belcijan, 9 let, tehtanje

Maja Hrs, 10 let, Od mladosti do starosti – lep svet

Jaka Sebal, Balon

Živa Sabol, 8 let, Zeleni planet

Osnovna šola III Murska Sobota

Mentor: Franc Bencak

Rok Šinko, 6. razred, Žalost v očeh beguncev

Milena Vukovič, 6. razred, Žalost v očeh beguncev

Danilo Šiško, 5. razred, Žalost v očeh beguncev

Osnovna šola Radlje ob Dravi

Mentorica: Vlasta Pavlič

Bruno Pinter, 10 let,

Živa Krebs, 11 let

Urška Pečovnik, 11 let

Luka Marhl, 10 let

Tadeja Švajger, 10 let

Matevž Vertovšek, 10 let

Tina Gratej, 10 let, Odsev v vodi

Marcel Breg, 12 let,

Grega Kramljak, 11 let

Matic Koležnik, 11 let

Iris Štandeker, 10 let

Primož Verdinek, 10 let

Klemen Knez, 10 let

Miro Novak, 12 let

Maja Vezonik, 11 let

Grega Kramljak, 11 let

Iris Štandeker, 10 let

Simon Zlatar, 10 let

Barbara Ogorevc, 12 let

Eva Pavlič, 11 let

Žiga Hitl, 10 let

Eva Žunko, 11 let

Matevž Vertovšek, 10 let

Larisa Javernik, 10 let

Domen Pogač, 10 let

Anja Bisako, 12 let

Denis Dobranič, 11 let

Osnovna šola Glazija Celje

Mentorica: Valerija Pogorevc Jakop

Marko Klinc, 13 let, S prijatelji v gledališče

Silvestra Križnik, Otroci se imamo radi

Mentorica: Elizabeta Fijavž

Matej Strnad, 12 let, Pomagam sošolki v šoli

Osnovna šola Šmihel, Novo mesto

Mentorica: Anica Klobučar

Tina Mohorovič, 13 let

Andrej Zamida, 14 let

Vanja Perko, 14 let

Osnovna šola Šmihel, podružnica Birčna vas

Mentorica: Vida Šter

Nejc Ilar, 9 let, Družina pri igri

Maja Hotevec, 10 let, Družina pri igri

Osnovna šola Remšnik, podružnica OŠ Radlje

Mentorica: Milica Helbl

Tomaž Pažek, 10 let

Osnovna šola Podgorje

Mentorica: Ivanka Kren

Blaž Kontrec, 7 let, Suša

Maja Krivec in Zala Kontrec, 7 let, Suša

Mitja Lorbek, 7 let, Ptički

Mentor: Peter Valtl

Matic Kontrec, 11 let, Dela na travniku

Jana Belič, 11 let, Trije kralji

Špela Breznik, 11 let, Vinska klet

Mentorica: Franja Jeseničnik

Urban Strmčnik, 8 let, Petelinček

Lara Grešovnik in Urban Strmčnik, 8 let, Mesto

Tamina Merzdovnik, 8 let, Prijateljstvo

Lara Grešovnik, 8 let, Petelinček

Osnovna šola Janka Padežnika Maribor

Mentorici: Nada Zidarič in Andreja Javornik

Brina Fekonja, 6. razred, Toplina

Mentorica: Nada Zidarič

Maja Dragšič, 8. razred, Tudi drugačne upoštevajmo

Aleksandra Šauperl, 6. razred, Bodimo strpni do nam drugačnih

Urška Rečnik, 7. razred, Ah … ko bi se sanje uresničile …

Nina Labus, 7. razred, Skupaj nam je lažje

Osnovna šola Jožeta Moškriča Ljubljana

Mentorica: Sabina Mattersdorfer

Helena Hace, 6. razred, Prinesi nam mir

Mina Marinčič, 6. razred, Boj proti zlu na zemlji

Osnovna šola Ivana Kavčiča Izlake

Mentorica: Ljudmila Artnak

Mojca Trebušak, 6. razred, Mi bo uspelo dobiti azil

Urška Pikelj, 12 let, Vsi smo otroci enega sveta in čutečega srca

Tjaša Roglič, 12 let, Čeprav si takšen, te imam rada

Bernarda Kokovnik, 12 let, S poskusom za rešitev zemlje

Gašper Leben, 12 let, Čeprav si takšen, te imam rad

Eva Novak, 12 let, Tudi v tujini cvetijo rože

Jani Dolinar, 13 let, Mi bo uspelo priti čez prehod

Maja Vetršek, 12 let, Mi še težje pridemo čez cesto

Jure Fakin, 13 let, Obvarujmo se pred plazovi

Maja Razpotnik, 13 let, Obvarujmo se pred plazovi

Špela Smrkolj, 12 let, Bom še kdaj tako praznovala

Osnovna šola Gorje

Mentorica: Marisa Monti

Samir Čataković, 13 let, Za boljši svet

Andreja Sodja, 13 let, Eno srce en svet

Petra Kovačič, 13 let, Eno srce, en svet

Ana Lipovec, 13 let, Eno srce, en svet

Špela Trojar, 12 let, Za boljši svet

Hedvika Korbar, 13 let, Za boljši svet

Osnovna šola v parku, Slovenske Konjice

Mentorica: Ida Obrovnik

Miha Pevec, 5. razred, Prijatelji

Roman Valant, 5. razred, Igra

Bolnišnični oddelek – Prva osnovna šola Slovenj Gradec

Mentorica: Dragica Navodnik

Kaja Flis, 8. razred, Moje sanje

Maja Mijajlovič, 6. razred, Noč

Kristina Paradiž, 9 let, Vile

Mentorica: Bernarda Merkač

Azra Hodžič, 10 let

Katja Uran, 6 let

Špela Pastirk, 8 let

Anita Namar, 6 let

Lovro Brezovnik, 6 let

Osnovna šola Črešnjevec

Mentorica: Mihaela Repnik

Kristina Mlakar, 5. razred, Prijatelji pri igri

Helena Soršak, 2. razred, Prijatelji

Osnovna šola Dramlje

Mentorica: Tatjana Kopinšek

Anja Oman, 7 let, Eno srce en svet

Janja Vidmar, 7 let, Eno srce en svet

Klavdija Iskrač, 7 let, Eno srce, en svet

Marjan Jug, 7 let, Eno srce, en svet

Janja Vidmar, 7 let, April

Osnovna šola Frana Erjavca Nova Gorica

Mentorica: Sonja Savig

Uršula Vastjančič, 8 let

Martina Lojk, 8 let

Maja Martinovič, 8 let

Osnovna šola Toneta Čufarja Ljubljana

Mentorica: Mojca Pengov

Skupinsko delo učencev 7. razreda: Martina Čibej, Taja Herman, Žiga Ude in Urša Zakrajšek, Dedek Mraz prinesi mir in srečo vsem ljudem na svetu

Skupinsko delo učenk 6. razreda: Brina Artač, Nuša Kavčič in Daniela Štos, Mir in srečo za vse ljudi na svetu želimo

Miha Gorjup in Davor Ržek, 6. razred, Dedek Mraz prinesi mir in srečo vsem ljudem na svetu

Skupinsko delo učencev 6. razreda: Tine Blažič, Jure Blejec, Jošt Pengov Taraniš in Uroš Tomšič, Dragi Dedek Mraz prinesi mir in srečo vsem ljudem na svetu

Tea Bakše in Neža Grabnar Dobnikar, 2. razred, Mir in srečo vsem ljudem želimo

Azra Botonjič, 5. razred, Dragi Dedek Mraz …

Patricija Bevc in Aleša Klaneček, 6. razred, Dragi Dedek Mraz …

Nastja Nerat in Jelena Kuzmannovič, 6. razred, Mir in srečo vsem ljudem na svetu želiva

Matej Zupan, 2. razred, Mir in srečo vsem ljudem želim

Nina Ovsenik in Manca Lah, 6. razred, Dragi Dedek Mraz …

Mojca Jelnikar, 5. razred, Dragi Dedek Mraz …

Anja Močnik in Tina Šimenc, 5. razred, Dragi Dedek Mraz …

Vrtec Podgorje pri Slovenj Gradcu

Mentorici: Irena Pijovnik in Tina Klemenc

Mojca Čas, 5 let, Prijatelji

Sara Klančnik, 5 let, Ohranimo čisto okolje

Mentorici: Poldika Praprotnik in Tanja Žvikart

Zala Popič in Aleksandra Cokan, 6 in 7 let, Ohranimo čisto okolico

Martin Strmčnik, 5 let, Bodimo prijatelji

Zala Popič, 6 let, Ohranimo čisto okolico

Jure Klančnik, 5 let, Bodimo prijatelji

Gregor Lenart, 6 let, Ohranimo čisto okolico

Saša Mlačnik, 6 let, Ohranimo čisto okolico

Osnovna šola Podgorje pri Slovenj Gradcu, podružnica Razbor

Mentor: Aljoša Lavrinšek

Skupinsko delo učencev 7. in 8. razreda: Darko Šumah, Matjaž Libnik, Andrej Goličnik, Problem pomanjkanja časa

Skupinsko delo učenk 7. in 8. razreda: Darinka Šumah, Tanja Knez in Urška Glasenčnik, Pomagajmo vsi, ne samo eden

Skupinsko delo učenk 7. in 8. razreda: Polona Andrejc, Bernarda Velunšek, Mira Hudej, Ana Linasi, Pridobivanje starih moralnih vrednot

Mentorica: Ivanka Libnik

Tonček Lesnik, 10 let

Klavdij Juvan, 12 let

Klemen Stropnik, 12 let

Leja Pelc, Papiga

Tretja osnovna šola Slovenj Gradec

Mentor: Luka Popič

Andrej Plimon, 6. razred, Pri kosilu

Vinko Krušič, 8. razred, Motokros

Tanja Skutnik, 8. razred, Promet

Jure Korošec, 6. razred, Imeli smo piknik

Tanja Skutnik, 8. razred, Naša ulica

Tanja Skutnik, 8. razred, Mačja družina

Barbara Tretjak, 8. razred, Okolica doma

Ambrož Palir, 7. razred, Nočni skoki

Vinko Krušič, 8. razred, Mustang

Marko Verhovnik, 8. razred, Mama kuha kosilo

Marko Verhovnik, 8. razred, Naše mesto

Osnovna šola Milana Šuštaršiča Ljubljana

Mentorica: Marija Plazar Somrak

Adisa Sijarić, 13 let, Za boljši svet

Matjaž Hauptman, 13 let, Eno srce en svet

Ana Petrovič, 11 let, Izobrazbo za vse otroke sveta

Marcel Somrak, 11 let, Otrok se ne sme razlikovati

Petra Mejač, 13 let, Migracije – resničnost sodobnega sveta

Dijana Kurtović, 12 let, Tudi naši otroci morajo imeti čisto naravo

Mentorica: Majda Keuc Ozimek

Vita Leder in Maša Zrimšek, 10 let, Vedno bomo imeli radi čisto naravo

Osnovna šola Šmartno pri Litiji, podružnična šola Velika Kostrevnica

Mentorica: Jožica Žurga

Klavdija Bajec, 10 let, Srečno otroštvo

Osnovna šola Karla Destovnika Kajuha Šoštanj

Mentorica: Alenka Venišnik

Maruša Dreu, 6. razred, Pomoč babici

Nermin Demirovič, 6. razred, Brezdomni otroci

Luka Kugonič, 6. razred, Rad pomagam ljudem

Nataša Gregorc, 6. razred, Pomoč invalidom

Sanela Salkić, 7. razred, Bodimo prijatelji

Azra Eljazović, 7. razred, Prijateljstvo

Slavica Stanič in Ana Lihteneker, 7. razred

Maja Čanč in Ines Hosner, 7. razred

Haris Hrnčič in Franci Gasenčnik, 7. razred, Mi naravo, narava nas

Osnovna šola Zbora odposlancev Kočevje

Mentorica: Zlatka Jarc

Skupinsko delo učencev 4. razreda: Josip Barič, Sašo Belič, Nik Josič, Matevž Tekavec in Aljaš Vlašič, Za boljši svet

Skupinsko delo učenk 4. razreda: Jana Čosić, Petra Debevec, Stanka Grm, Petra Hočevar, Vanja Janež, Anja Marušič, Lea Vlašič in Maja Zorič, Za boljši svet

Osnovna šola Franca Rozmana Staneta Maribor

Mentorica: Danica Jehart

Nastja Žavec, 8 let, Želim, da bi bilo morje vedno čisto

Mentorica: Janja Tomažič

Matjaž Merlak, 10 let, Prijazen dom – moj dom

Nejc Auer, 11 let, Postal mi je kot brat

Luka Vojtic, 10 let, Upanje na bolj zelen planet

Martina Voglar, 10 let, Bo naš planet bolj zelen?

Aljoša Toplak, 10 let, Upanje za bolj zelen planet

Dani Koludrovič, 10 let, Ljubezen do lončnic

Dejan Svetec, 10 let, Upanje za bolj zelen planet

Mentorica: Zvezdana Ritonja

Nejc Kolarič, 6 let

Center za usposabljanje invalidnih otrok Vipava

Mentorica: Mašenka Rodman

Jadranka Gavrič, Za boljši svet – barve želja

Suzana Koban, Za boljši svet – barve želja

Tomaž Vatovec, Za boljši svet – barve želja

Mentorica: Marjetka Schlegel

Daša Lončarič, 17 let, Svobodna kot riba v vodi

Osnovna šola Prežihovega Voranca Maribor

Mentorici: Irena Kajnc in Marta Eferl

Laura Berghaus, 7 let, Za boljši svet

Martina Robič, 7 let, Za boljši svet

Sebastjan Plevčak, 7 let, Za boljši svet

Neža Kovačič, 7 let, Za boljši svet

Žiga Kos, 7 let, Za boljši svet

Osnovna šola Ivana Skvarče Zagorje

Mentorica: Marta Marn

Katja Šikovec, 12 let, Konj

Natalija Juvan, 11 let

David Brvar, 11 let

Janez Grošelj, 12 let, To sem jaz

Monika Šmid, 11 let,

Urška Benko, 11 let

Veronika Razboršek, 12 let

Natalija Semec, 11 let

Sara Čebin, 11 let

Eva Hrastelj, 12 let

Lucija Sotlar, 12 let

Nastja Reven, 12 let

Jure Jahn, 11 let

Neža Vidmar, 13 let

Prva osnovna šola Slovenj Gradec

Mentorica: Bernarda Zorman

David Popič, 7 let, Za boljši svet

Mentorici: Danica Pavlenč in Saša Goričan

Filip Golob, 6 let, Prijateljstvo

Rebeka Kogelnik, 6 let, Prijateljstvo

Dejan Grilc, 6 let, Prijateljstvo

Zdravka Jamnik, 6 let, Prijateljstvo

Mentorici: Inge Lužnic in Klavdija Kos

Jan Lužnik, 6 let, Rad imam igro

Martin Vižintin, 6 let, Prijatelji

Skupinsko delo učenk 1. razreda 9-letke: Barbara Lenart, Urška Zorman, Vita Kristan, Nastja Popič, Zala Gostenčnik, Za prijatelje je treba čas imet

Mentor: Milan Unkovič

Jana Matko, 6. razred, Na begu od doma

Vid Črešnik in Davor Pavlovič, 6. razred, Prosti čas begunjskih otrok

Skupinsko delo učencev 8. in 7. razred: Denis Štaleker, Sanja Vizvari in Katarina Koprivnikar, Begunska družina

Žiga Zorman in Domen Pogorevc, 6. razred, Na begu

Matjaž Kac in Luka Lužnik, 6. razred, Vojni begunci

Darja Prošev in Anika Grabec, Begunci

Grega Ješovnik in Matej Repas, 6. razred, Pobegli

Skupinsko delo učencev 6. razred: Elvis Mehmedovič, Aleš Kresnik in Jernej Hribernik, Begunci

Skupinsko delo učencev 5. razred: Aljaž Mlačnik, Tadej Štruc in Grega Breznik, Brat in sestra – begunca

Druga osnovna šola Slovenj Gradec

Mentorica: Katja Uršič

Jasna Šavc – Abdič, 7 let

Tadej Dobnik, 7 let

Tjaša Kresnik, 7 let

Mentorica: Jožica Vajt

Tatjana Markovič, 9 let, Migracije – resničnost sodobnega sveta

Aleša Rutnik, 3. razred, Za boljši svet – na pragu tretjega tisočletja

Mentor: Jože Brunčko

Janja štruc, 6. razred, Eno srce, en svet

Andraž Plaznik, 6. c, Eno srce en svet

Simon Žvikart, 6. razred, Ornament

Vesna Bračič, 7. razred, Cigareti

Žak Verdnik in Armin Gorinjak, 6. razred, Nore krave – strip

Špela Stvarnik, 7. razred, Mir

Alenka Gajšek, 7. razred, Roke povezujejo svet

Uroš Pejovnik, 6. razred, Eno srce en svet

Urša Dretnik, 5. razred, Cirkus

Jelena Čivčič, 5. razred, Cirkus

Katja Nabernik, 5. razred, Cirkus

Gina Legnar, Tihožitje

Katja Felle, 7. razred, Proti drogam

Simona Kušter, 8. razred

Lea Čegovnik, 8. razred

Nina Smolar, 8. razred

Valentina Krajnc, 8. razred

Martina Krnc, 8. razred

Jani Prošt, 8. razred

Adriana Vranjek, 8. razred

Aleš Golob, 8. razred

Marko Pritržnik, 8. razred

Zoran Baljak, 8. razred

Ambrož Cvahte, 8. razred

Rahela Kuduzovič, 8. razred

Simon Rek, 8. razred

Polonca Hartman, 8. razred

Dragan Čivčič, 8. razred

Deja Horvat, 8. razred

Skupinsko delo učenk 6. razred: Anja Sušec, Maja Pogorevc in Anja Popič, Pika nogavička

Milan Topler, 6. razred, Grad

Sara Stojanovič in Mateja Kremza, 6. razred, Živalski vrt

Zala Smolar, 7. razred, Moja hiša

Nataša Klinar, 7. razred, Cerkev sv. Elizabete

Skupinsko delo 6. razreda: Saša Zvonar, Urša Dretnik, Lidija Plešej, Mateja Kadiš, Skupaj na pragu tretjega tisočletja

Skupinsko delo 6. razreda: Teja Čas, Martina Hartman, Anja Leskovšek, Klavdija Prosenjak, Varujmo čisto naravo

Skupinsko delo 6. razreda: Damjan Kavnik, Primož Nabernik, Andrej Petrič, Tadej Smrtnik, Povezani skupaj v tretje tisočletje

Mentorica: Helena Pečoler

Alja Balažič, 6 let

Mentorici: Anita Dokl in Jožica Kastelec

Anže Sedar, 7 let

Mentorici: Branka Karel in Jožica Kastelec

Skupinsko delo učencev: Tjaša Žnidar, Anja Založnik, Gašper Kašnik, Simon Šahman, 7 let

Osnovna šola Mežica

Mentor: Stojan Brezočnik

Skupinsko delo učencev 5. razreda: Blaž Tomaž Vertačnik, Nejc Rotovnik, Dejan Mithans, Vid Vaukan, Andrej Kolednik, Jani Kumprej, Denis Bešlagić, Miha Prevalnik, Saldina Marmarac, Katarina Praper, Sabina Školnik, Tjaša Jevšnikar, Špela Tuksar, Aleksandra Tanacković, Aleša Vogel, Katja Naveršnik in Maša Pungartnik, Naš svet

Skupinsko delo učencev 5. b razreda: Hosnija Šekič, Grega Vidmar, Neža Mandl, Jošt Krivec, Ines Serno, Lovro Jurgec, Rok Petrič, Sabrina Oprešnik, Nina Konečnik, Elvisa Šamič, Aljaš Asja, Borut Želodec, Dani Pesjak, Dejan Eminovič, Natalija Košenec, Katarina Telček, Maja Golob, Tjaša Mataija, Denis Nakič, Sanel Velagič, Armin Bešlagič, Naši svetovi

Na natečaju sodelujejo tudi učenci z Japonske:

Osnovna šola Arai

1. Miho Bunazawa, 6 let, Veliki kit in zakladi v morju

2. Josuke Suda, 6 let, Morje, ladja in riba

3. Haruo Komori, 6 let, Prihodnost našega mesta, Arai

4. Kiwamu Tonegawa, 7 let, Pajek in mreža

5. Ami Maruyama, 7 let, Zabava na plaži

6. Genki Ozaki, 7 let, Hrošč

7. Aiko Kawachi, 7 let, Želim se peljati z raketo

8. Marin Yokoo, 7 let, Jajčevci, ki jih gojim

9. Yuko Suzuki, 7 let, Prihodnost

10. Sawako Kawano, 8 let, Morski levi v oceanu

11. Kota Bunazawa, 8 let, Morje polno velikih rib

12. Mai Takazakura, 9 let, Mreženje zlatih ribic

13. Kazunari Okada, 9 let, Most na jezu Yoko

14. Takuya Kitahara, 10 let, Lepi ognjemeti

15. Masahiro Shirakawa, 10 let, Razgled s hotela na naravo

16. Koji Yoshihara, 10 let, Lep labod

17. Saori Hasegawa, 11 let, Polje polno zelenja

18. Yuko Yamazaki, 12 let, »Šest kipov Jizo« v Arai-u

Osnovna šola Yashiro

19. Sotara Katayama, 7 let, Ribe v morju

20. Fuyuka Yasuhara, 7 let, Cirkuški sloni

21. Manami Kimura, 9 let, Ne onesnažuj

22. Yusuke Umezawa, 10 let, Lepo mesto, polno zelenja

23. Yuta Kojima, 11 let, Potovanje v vesolje v prihodnosti

24. Kohei Ogawa, 11 let, Zavarujmo ozonsko plast

Osnovna šola Mizuhara

25. Sachi Aiba, 7 let, Obisk na tržnici

Osnovna šola Hidaminami

26. Masaki Ogawa, 6 let, Zabaven žep

27. Yui Yamazaki, 7 let, Morje in lestev

28. Midori Yasuhara, 9 let, Zabavno mesto prihodnosti

29. Yukiko Kasahara, 10 let, Naredimo svet takšen, da bo tu prijazno živeti

30. Atsushi Noguchi, 10 let, Most Hanuuma, kot ga vidim iz moje sobe

31. Kaori Kata, 11 let, En svet, eno srce

Osnovna šola Hidakita

32. Jin Yokoyama, 6 let, Pojdi, mogočni Taro!

33. Yusuke Kubota, 7 let, Bojujoča jastoga

34. Eri Watanabe, 8 let, Lov na jastoge na vroč, vroč dan

35. Wataru Toyooka, 9 let, Prijeten poletni spomin

36. Tatsuya Takeuchi, 10 let, Praznik ognjemetov

37. Miho Minemura, 10 let, Spomin na raženj

38. Yoshiro Abe, 12 let, Ruševine gradu Samegao, kot jih vidimo s šolskega dvorišča

Osnovna šola Yoshiki

39. So Majima, 7 let, Športni miting

40. Aya Nakashima, 8 let, Umivaj, umivaj, dokler ne bodo čisti

41. Nana Majima, 8 let, Zunanji bazen na vročem izviru Tengo

42. Tsugumi Tomisato, 9 let, Spomini na morje

43. Misaki Tanaka, 10 let, Mesto na nebu

44. Toshiki Fujii, 12 let, Ribolov

Osnovna šola Hinegawara

45. Kazunari Sasagawa, 7 let, Riba, ki sem jo ujel

46. Haruka Takeda, 8 let, Razgled iz moje hiše

47. Hiroki Murakoshi, 8 let, Dežela prihodnosti

48. Yusuke Matsuoka, 9 let, Velike sončnice

49. Syuta Shiraishi, 11 let, Prenehajmo onesnaževati!

50. Aki Nigorikawa, 11 let, Razgled na široka riževa polja

Osnovna šola Araiminami

51. Akane Yoshikoshi, 6 let, Moje sončnice

52. Yoritaka Matsuno, 8 let, Kit, največji sesalec v morju

53. Daiki Minemura, 8 let, Delfini zvečer

54. Mika Abe, 11 let, Okusni kolač je pripravljen

Osnovna šola Saruhashi

55. Yuka Kawahara, 6 let, Igral sem se s prijatelji v deželi Waku

56. Takahiro Ilyoshi, 11 let, Zavarujmo naravno okolje Mizuho

Osnovna šola Nagasawa

57. Akihiro Shirai, 8 let, Vesolje v prihodnosti

Osnovna šola Hiramaru

58. Kana Maruyama, 7 let, Zabavna ladja – Zmaj

59. Ayumi Iwasaki, 7 let, Šel sem na praznovanje

60. Rei Nishikawa, 8 let, Pokrajina Hiramaru

61. Kenji Iwasaki, 9 let, Pokrajina Hiramaru

62. Atsuo Shimotori, 9 let, Papirnati zmaj leti

63. Ryota Maruyama, 10 let, Ribolov na ribniku

64. Toshiyuki Shimotori, 11 let, Gremo! Brcni konzervo!

Osnovna šola Araikita

65. Asuka Noguchi, 6 let, Zabavne poti za pohajkovanje

66. Nakako Yoshihara, 7 let, Predstava delfinov

67. Kanae Furukawa, 7 let, Čudovito morje

68. Makoto Oshima, 9 let, Zmaj

69. Masahiro Kaneko, 9 let, Vlak je pripeljal v moje mesto

70. Takashi Abe, 9 let, Morski pes je razburil ribe

71. Masakazu Iisa, 10 let, Velika truma čudnih rib

72. Azusa Tojo, 12 let, Gozd se joče, živali so jezne

73. Yui Okada, 12 let, Naravni svet sedanjosti

Osnovna šola Araityuo

74. Keita Kasahara, 7 let, Zanimiv svet

75. Saeko Koichi, 7 let, Moja šola

76. Ayane Bunazawa, 8 let, Moje mesto: Želim živeti v takšnem mestu

77. Mai Okada, 8 let, Moje sončnice

78. Natsumi Tsuchida, 9 let, Moje sanjsko mesto

79. Shiho Nagano, 9 let, Hitro rastoče sončnice

80. Riho Miyashita, 9 let, Delfini in morski psi – tovariši v morju

81. Erika Ueno, 10 let, Želim si narediti krila in poleteti skozi zrak

82. Kanako Yagi, 11 let, Očistimo ocean!

83. Hiroyuki Nagasawa, 12 let, Varujmo okolje!

Nishiki school

84. Syuhei Furue, 13 let, Igramo se ob reki

Arai junior high school

85. Itsuki Toyoda, 12 let, V šolo

86. Fumiya Ninokuchi, 13 let, Razgled od doma

87. Seika Higuchi, 13 let, Naše mestno zatočišče

88. Natsuki Tojo, 13 let, Oseba, ki jo spoštujem

89. Ryoichi Tanaka, 12 let, Mt. Myoko

90. Nozomi Kiga, 12 let, Zemlja v prihodnosti

91. Megumi Watanabe, 12 let, Mačka

92. Saeko Watanabe, 12 let, Babica dela na polju

93. Emika Matsueda, 13 let, Moj prijatelj

94. Mamiko Tanaka, 14 let, Še več bo mladih ljudi!

95. Miyuki Okada, 13 let, Riževa polja na deželi

96. Yukiko Ooi, 13 let, Svet čez 1000 let

97. Kana Suzuki, 14 let, Pokrajina blizu doma

98. Chiori Nakashima, 14 let, Stopnice svetišča

99. Haruka Onda, 14 let, Naša prihodnost

100. Miori Kiga, 13 let, Iskanje miru

101. Erika Abe, 13 let, Živeti z zemljo

102. Kazuma Uzaki, 14 let, Hiša v drevesih

103. Tomoko Wada, 14 let, Vsakdanja pokrajina

104. Aika Maruta, 14 let, Sončnice

105. Aiko Mochizuki, 13 let, Ne uničiti zemlje!

106. Ai Ishida, 14 let, Zavarujmo zemljo

107. Yuka Fujimoto, 14 let, Naša sreča

108. Momoko Nagai, 13 let, Pogled na Arai s Kyozukayama-e

109. Yoko Imai, 13 let, Pogled s hriba na naravno okolje

110. Miwa Yatsuhashi, 13 let, Mt. Myoko

111. Hitomi Tajino, 12 let, Dolga, ravna cesta med riževimi polji

112. Takuya Kobayashi, 13 let, Park ob reki in most Gakko poleti

113. Akina Yoshihara, 14 let, Cesta pri templju »Šestih Jizo-v«